Výběr křesla není pro funkčnost a také styl interiéru zanedbatelný úkol. Pokud nenajdeme ihned vhodné křeslo nebo křesla při zařizování obývacího pokoje, necháme výběr na později. Nábytek v obývacím pokoji včetně pohovky bude již rozmístěný a budeme mít lepší představu o prostorových možnostech. Neukvapený výběr je výhodou.
Pro některé obývací pokoje je výhodnější použít samotná křesla. Pro jiný pak vykouzlíme sestavu z kombinace křesla a taburetů, především v menších místnostech. Potřebujeme-li více sedacích míst pro rodinu nebo návštěvy, ale tolik solitérních křesel se nám do limitovaného prostoru nevejde, doplníme místnost praktickými taburety. Existují i zajímavé možnosti, například taburety ukryté pod konferenčním stolkem. Další netradiční variantou může být kožešinový taburet, který příjemně zateplí interiér.
Křesla dělíme na základní typy podle jejich plánové funkci v interiéru:
Polohovací křesla
Ušáky
Klubová křesla

Polohovací křesla
Polohovací křesla pro sledování televize, čtení a relaxaci. Opěrák se sedákem svírá větší úhel než devadesát stupňů. Polohování, díky kterému se nohy dostávají do vyšší polohy, umožní tělu volné proudění krve a nohy si po celém dni odpočinou. Polohování má i zádová část křesla a vy můžete zaujmout několik poloh: pro čtení, pro sledování televize a nejvíce sklopená pro relaxaci a spaní. U křesel může být nožní naklápění nahrazené fixní podnožkou, která zajistí stejnou funkci, ale řešení je více prostorově náročné.
Klubová křesla
Posledním typem jsou klasická klubová křesla, kterými běžně doplňujeme pohovky. Jde o menší křesla s nohami dřevěnými nebo kovovými, kterými navýšíme kapacitu sezení i v menším obývacím pokoji.
Barevnost křesel určuje styl interiéru, pro minimalistické a nadčasové volíme neutrální tóny. Měly by ladit s pohovkou, ale nemusí být ve stejném potahu. Naopak. Například k šedé sedačce bude skvělou volbou smetanové nebo béžové křeslo.
Pokud se nebojíte barev, vzorů a textury můžete k pohovce vybrat i výraznější křeslo. Vyzdvihne celkový styl interiéru.